polski, angielski
Kastrat

Daszeńka Słońce Sajan*PL

Dasza

Tytuł: Inter Champion
Kolor: NEM f - seal tortie
Data urodzenia: 03.06.2007
Ojciec: CH Ballantine's Duma Cara *PL
Matka: CH Peperonia Kocia Eminencja*PL
Numer rodowodu: (PL)FPL RX 1148

USG HCM i PKD - negatywny
FIV i FeLV - negatywny
Grupa krwi - A

Dasza jest naszą pierwszą kotką syberyjską. Ma cudowny kolorek z podzieloną na pół biało-czarną bródką. Przyjechała do nas jako mała, słodka kuleczka i taka słodka pozostała do dziś. Zadziwiła nas swoją łagodnością i cierpliwością. Dzielnie znosiła wszelakie próby przytulania i okazywania miłości przez nasze małe jeszcze dzieci. Nigdy nie zdarzyło sie jej zadrapać ich, ani ugryźć. To taka cudna „oaza łagodności”. Na swoją panią wybrała mnie. To na moich kolana uwielbia się wylegiwać w każdym momencie, kiedy tylko uda się jej na nie wskoczyć. Choć teraz trudno juz jest sie jej na nich zmieścić. Dasia choć jest wielkim pieszczochem, nie śpi w żadnym z naszych łóżek, tylko rano domaga się swoim piskliwym głosikiem jedzonka. Po śniadaniu obowiązkowo wizyta na balkonie. Potrafi tam przesiedzieć i parę godzin, niezależnie od tego czy świeci słońce czy trzyma mróz.

Kotki syberyjskie zwane są „psami w kociej skórze”. Dasza ma jeden taki cudowny „psi” zwyczaj: kiedy otwieramy drzwi po powrocie do domu, ona siedzi już pod nimi i czeka na nas taka zaspana. Jest z tym przesłodka. Żeby nie było jej smutno samej jak nas nie ma w domu po paru miesiącach postanowiliśmy przywieźć Dasi przyjaciółkę. Zaakceptowała ją od razu, choć mała Coco była wystraszona i nie dawała jej do siebie podejść. Już po paru dniach zaprzyjaźniły się i Dasza „matkuje” małej.

Na I Specjal Show Neva Masquarade w Bydgoszczy 16.09.2007r. Daszeńka została wybrana Najlepszą Kotką w klasie kociąt 3-6 miesięcy. Byliśmy z niej bardzo dumni.

Osiągnięcia Daszy
Galeria zdjęć